Kokku töötab Eesti Energias täna üle 5100 töötaja, aasta lõpuks kasvab arv 5300 töötajani Foto: Liis Treimann
Kontserni, kuhu kuulub ka börsil noteeritud Enefit Green, kulumieelne ärikasum oli kolmandas kvartalis 94 miljonit eurot ehk ligi kolm korda suurem kui mullu. Üheksa kuu ärikasum kasvas mullusega võrreldes üle kahe korra, 300 miljoni euroni.
Euroopa riikide ponnistused energiakriisiga toimetulekuks on tavapärasest soojema sügise tõttu viinud olukorrani, kus gaasihoidlad on nii täis, et LNG laevad peavad reidil ootama. Külm talv võib seisu ümber pöörata.
Vaja oleks vähemalt 7 miljardit eurot ning lõdvemaid regulatsioone ja seadusi. Siis saaks Eesti end 2030. aastaks Vene energiasõja hädadest lahti haakida ja oma elektri taastuvatest allikatest kätte.
Päikese- ja tuuleparkide arendaja Sunly kaasas Eesti selle aasta suuruselt teise investeeringu ja paneb saadud 200 miljonit eurot tööle, et rajada kahe aastaga kaks korda nii palju päikese- ja tuuleparke kui konkurendid Enefit Greenist.
Äripäeva praktikandid rääkisid oma kogemustest, kuidas iduinvesteeringuga põleda, kuidas nende üllatuseks on Eesti tipp-majanduseksperdid ühe telefonikõne kaugusel ja kuidas nad kavatsevad tulevikus miljonärideks saada.
Leedus registreeritud päikeseenergia arenduskontsern Sun Investment Group (SIG) pakub 22. novembrini toimuva avaliku võlakirjade emissiooni käigus 2aastase tähtaja ja 11,5% suuruse aastaintressiga tagatud võlakirju eesmärgiga koguda investoritelt kuni 8 miljonit eurot.