Kaido Jõelehe osalusega Kaamos Ehitus lõpetas 2022. majandusaasta kahjumiga, põhjuseks ootamatud hinnatõusud, mida oli raske ette näha.
- Aasta on 2020 ja Avala piirkonnast on valmis palju vähem, pildil Elektrilevi peahoone ehitamine. Foto: Andras Kralla
Ettevõte nendib aruandes, et eelmine aasta oli kogu ehitussektorile keeruline Ukraina sõjast tingitud mõjude tõttu – see tekitas materjalide ja muude sisendhindade kiire kasvu. Sellele lisandusid veel materjalide tarneprobleemid ning tööjõupuudus, loetleb ettevõte asjaolusid, mis kahjumi põhjustasid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kapitalist peab ka teistele mõtlema
Alustasime küll ühte uut kinnisvaraelamuarendust, kuid me ei sea endale roosilisi plaane, et kehvas seisus kinnisvaraturg väga kiiresti kosub, rääkis Kaamos Groupi üks omanikke Kaido Jõeleht Äripäeva raadios.
Kuuel suurimal arendajal on müügis üle 800 korteri, mille müügihindade summa ületab 200 miljonit eurot. Arendajad müügis korterite hulga pärast suurt muret ei tunne.
Teisel poolaastal oodatakse turu taastumist
Majanduse madalseis on möödumas ning elamukinnisvaraturu elavnemine võib hoo sisse saada aasta teises pooles, prognoosisid turuosalised Äripäeva kinnisvarakonverentsil. Sõja lõpp ähvardab aga kinnisvaraturule järgmise mure tuua.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.