Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ratifitseerimine Saksamaal ei ole tegelikult üldse kindel, kirjutab Saksa ajakirjanik Berthold Forssman.
Saksa konstitutsioonikohus ei lase endale survet avaldada: hoolimata poliitikute ja majandusteadlaste nõudmistest kavatsevad kohtunikud otsuse Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) asjus teatavaks teha alles 12. septembril – võib-olla isegi hiljem. Õigupoolest on tegu demokraatia võiduga: Saksa valitsus tahtis seaduse võimalikult kiiresti läbi suruda, minnes mööda nii parlamendist kui ka kodanikest.
Mida tähendab eurole ja eurotsoonile see, kui ESM karile peaks jooksma või ilmneb lihtsalt mingeid takistusi, seda ei tea praegu õigupoolest keegi.
Kui kaugele on sakslased nõus muu Euroopa aitamisel minema ning millal valulävi kätte jõuab, loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Riigikogu keskfraktsioon esitas Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõule neli muudatusettepanekut.
Tänasel valitsuse pressikonverentsil heitis rahandusminister Jürgen Ligi riigikogule ette, et see pole käitunud ESMi ratifitseerimisel operatiivselt.
Kuna Eesti osalus Euroopa Stabiilsusmehhanismis (ESM) on väga väike, siis sõltub ESMi jõustumine praegu vaid Saksamaast, kus lepingu vastu on parlamendierakondadest vaid endised kommunistid. Euroopa Kohtusse tehtud kaebused ESMi jõustumist ei peata, kirjutab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse poliitikaosakonna juhataja Paavo Palk.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.