Tänasel valitsuse pressikonverentsil heitis rahandusminister Jürgen Ligi riigikogule ette, et see pole käitunud ESMi ratifitseerimisel operatiivselt.
Ligi sõnul on vaja teha kiireid otsuseid, alati ei saa viia asju parlamenti. Näiteks tõi ta Hispaania abipaketi. "See oleks läinud targutamiseks. Kui rahandusministeeriumil pole Hispaania panganduse analüüsi, siis mida oleks riigikogus ööpäevaga arutatud? Eks me proovime kompromissi teha. Eesti võib olla olukorras, kus 51 häält ei saada kokku. Mis ma siis teen?" küsis Ligi.
Nii Ligi kui peaminister Andrus Ansip heitsid ette, et Eesti on ainus liikmesriik, kus ESM pole parlamendis ratifitseeritud. Kõigis ülejäänud liikmesriikides on arutelu lõppenud.
"Debatid on olnud tulised. Ei ole haaratud ESMi tervikuna," sõnas Ansip. "Peaksime tegutsema nii nagu partnerid, meie sõnal peaks olema kaalu, aga me ei julge. Me ei usalda üldse valitsust," märkis peaminister.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) ratifitseerimine Saksamaal ei ole tegelikult üldse kindel, kirjutab Saksa ajakirjanik Berthold Forssman.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.