Erinevalt Ukrainast on Eesti nii väike, et hävingu külvamiseks ei hakata pommitama Rakveret ega ole vaja minna Põlva alla, vaid otse Narva jõe tagant saaks pommitada Tallinna kesklinna, laskemoonavaru ostame selleks, et seda ära hoida, kõlas saates “Äripäev eetris”.
"Need, kellel on kõige rohkem võita, et Tallinna kesklinna ei pommitataks ja et tornide mägi alles jääks, on need ettevõtmised, mis asuvad seal, ja need, kellele kuuluvad sealsed majad. Purustustest kannaksid kõige suuremaid kahjusid väga suurte majade omanikud, kelle poole tasuks vaadata, kui mõelda, kuidas riigikaitseks raha koguda,” ütles ajakirjanik Kristjan Pruul.
“Ma arvan, et kinnisvaramaks Tallinna linnas on täiesti okei koht, kust selleks raha küsida,” lisas ta.
Saates räägiti ametist lahkuva kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi avaldustest riigikaitsest puuduvate hädavajalike miljardite eurode kohta ning sellest kerima hakanud artuelust, kust võiks puuduva raha võtta. Ühe variandina käis Äripäev välja ka näiteks riigikaitse võlakirjade väljastamise.
Samuti arutati Kaja Kallase šansse Euroopa kõrgeks välisesindajaks tõusmisel, tõdedes, et kui Kallas jääb ilma vankuma löönud kohast, siis mitte enda süül, vaid eeskätt liberaalide tähtsuse vähenemise tõttu eurovalimiste järel, mistõttu ei pruugita tahta anda nende fraktsioonile ka Euroopa kõrgeima diplomaadi kohta.
Märgiti, et kui ka Kallas Euroopas kõrget ametikohta ei saa, siis Kaja Kallase valitsuse lõpp igatahes paistab. “Ta on ise öelnud, et järgmistel valimistel tema enam Reformierakonna eesotsas pole ja need valimised on 2025. aasta sügisel. “Reformierakonna juhi vahetus on nähtava tuleviku küsimus,” ütles Karl-Eduard Salumäe.
Saate lõpus arutati ka EKREst lahkunute väljavaateid uue erakonna loomisel ning EKRE enda püsimajäämisel.
Stuudios olid ajakirjanikud Kristjan Pruul ja Karl-Eduard Salumäe, saadet juhtis Mari Mets.
Foto: Siim Lõvi/ERR/Scanpix
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.