Eksperdid hoiatavad, et praegune soodne olukord toetusmeetmetes, kus rahastamisprotsendid on erakordselt head, ei pruugi kesta kaua. Toetuse saamine muutub ajas järjest keerulisemaks, toetusmäärad pigem langevad ja nõuded karmistuvad.
Saates toovad Energexi juhatuse liige Leo Rummel, müügiinsener Robert Uibu ja müügijuht Tanel Rooba välja, et majanduslanguse ajal alustatud projektid ja investeeringud jõuavad valmis tõusu ajaks, mis annab konkurentsieelise.
Oluliste meetmetena nimetavad nad digipöörde ja ettevõtte varustuskindluse meetmeid. Toetust on võimalik nendest kahest meetmest saada 400 000 kuni pool miljonit eurot või kuni 70% projekti maksumusest.
Digipöörde toetus on mõeldud tootmise automatiseerimiseks, näiteks CNC-pinkide ja robotite soetamiseks, aga ka digitaliseerimiseks. Varustuskindluse meetme abil saab näiteks rajada päikesejaamu ja soetada akusid energiasalvestuseks. Tanel Rooba tõi saates näite, kuidas nad aitasid ühel ettevõttel just selle meetme abil vana diiseltõstuki uue elektrilise vastu vahetada ja lisaks ka päikesejaama rajamiseks toetust saada.
Energeetika- ja insenerikonsultatsiooni ning Euroopa Liidu rahastustaotlustega tegelev Energex on 8 aastaga Eesti ettevõtetele 120 miljonit eurot toetusi toonud. Firma aitab kaardistada vajadused, leida sobivad toetusmeetmed ja koostada taotlused. Nii ei pea ettevõtte enda töötajad kõiki Euroopa Liidu toetusega seotud regulatsioone ja nende nüansse ise selgeks tegema, sest see kõik võtab sadu tunde tööaega.
Kuula saatest, kuidas Energex aitab saada Euroopa Liidust toetusi, et tõhustada oma äri. Saadet juhib Tõnu Einasto.
Fotol Tanel Rooba, Robert Uibu ja Leo Rummel.
Foto: Tõnu Einasto
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.