Eesti idufirmade rekordilistele kahele viimasele aastale terendab alanud aastalt järgmine. Miks nii läheb ja samas ka, mis riskid seda edu rikkuda võiks, on tänase „Kuuma tooli“ teema.
Näiteks toob Pipedrive´i asutaja, ettevõtja ja investor Ragnar Sass välja, et üks suur risk on see, kui riik hakkab reguleerima seda, millest ta aru ei saa. „Näiteks mingil perioodil andis riik välja liiga palju litsentse krüptoalal. Nüüd öeldi, et kõik, mis toimub Web 3s on rahapesu, paneme kinni,“ selgitas ta. „Statilistiselt vaadates tehakse krüptos vähem rahapesu, kui Swedbankis või Danske pangas.“
Sassi sõnul on idufirmade dialoog riigiga siiski olnud hea, kuid aeg-ajalt tekib küsimusi, kuidas mõni algatus valmis ja parlamenti jõudis. „Eesti võiks olla riik, kus selliseid asju ei juhtu. Plokiahel on eksisteerinud 20 aastat,“ märkis ta.
Hiljuti kohtusid idufirmade esindajad ka peaminister Kaja Kallasega ning räägiti ka tulevikutehnoloogiatest. Triin Kask nentis, et esitlust kuulati ja mööndi, et seda peab vaatama laiemalt kui krüptovääringut või virtuaalraha, mida peab reguleerima hakkama.
Lisaks tuleb saates juttu, mis valdkonnad ja ettevõtted järgmise kasvu toovad, kes olid eelmise aasta parimad tegijad siinsetest idufirmadest ja millele pööravad juhtivad tegijad oma fookuse, sellest räägivad saates Pipedrive´i kaasasutaja, investor ja ettevõtja Ragnar Sass, ettevõtja ja asutajate seltsi juhatuse liige Triin Kask, aasta stereotüübimurdja tiitli pälvinud ja loodusega tagatud makselahendust arendav Single.Earth üks asutaja Merit Valdsalu ning aasta uustulija tiitli pälvinud investeerimisäppi arendava Lightyear üks asutaja Martin Sokk.
Saate pani kokku Rivo Sarapik.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.