Eeldada, et rohetooted oleksid kohe konkurentsivõimelised ja ka hinna mõttes konkurentsivõimelised, ongi ennatlik, kinnitab ärikinnisvara saates „Kinnisvaratund“ Swedbanki ettevõtete panganduse jätkusuutlikkuse valdkonna juht Mihkel Tamm.
„Tihti võime näha nende arvutuste tulemusena, et toode ei ole konkurentsis just nii-öelda keskkonna vaatest. Ehk et mitte ainult hinna vaatest, vaid ka keskkonna vaatest,“ märkis Tamm olelusringi EPD (toote keskkonna deklaratsioon; ingl k environmental product declaration) kohta.
„Ja siis hakatakse vaatama, mida me teha saame ... Ja siis avastatakse, et need investeeringud on võimalik teha. Aga see võtab aega. Võtab aega kolm aastat, võtab aega viis aastat ...“
„Selle kolme aasta või viie aastaga sa võid täiesti vabalt konkurentsist välja langeda – just nende ehitusmaterjalide turukonkurentsist,“ lisas ta. Samas on see asi, mis võib, aga tingimata ei pruugi juhtuda. „Aga olelusringi arvutamise juures on need EPDd olulised.“
Saates ekspert selgitas ja analüüsis jätkusuutlikkust ning ESGd ja kestlikkusteabe aruandlust – nende olulisust, tähendust majandusele edaspidi. Samuti tuli saates juttu sellest, mida pangad edaspidi ettevõtjatelt küsivad, mis ootab ees järgnevatel aastatel.
Saatejuht on Kinnisvarauudised.ee toimetaja Siim Sultson.
Fotol (autor: Siim Sultson, Äripäev/Kinnisvarauudised.ee) on Swedbanki ettevõtete panganduse jätkusuutlikkuse valdkonna juht Mihkel Tamm.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.