Peamised Tesla ostjad on olnud liberaalsed inimesed, roheenergia pooldajad ehk demokraadid, Elon Musk on end tugevalt sidunud Donald Trumpiga ja vabariiklastega, kes on elektriautode suhtes skeptilised.
Peaaegu pooled Teslad valmivad Hiinas. "Musk läks Hiinasse, sest USA-s polnud tingimused piisavalt head", põhjendas Äripäeva investeerimisvaldkonna juht Juhan Lang.
Delovõje Vedomosti börsiajakirjanik Dmitri Fefilov lisas, et Elon Musk on küll omapärane mees, aga siiski suurepärane ärimees. "Ma arvan, et Trumpiga suhteid võib kirjeldada ühe lausega - just business nothing personal."
"Mina üldse ei imestaks kui järgmistel valimistel istuks sama innukalt Musk demokraatide selja taga," võttis Lang teema kokku.
Eelmistest valimistest on õpitud ja suured aktsiaindeksid on plussis, tooraineturud erepunased: “Trumpi võit oli sisse ennustatud,” ütles Lang.
“Turgudel on palju positiivsust. See on pisut ka haige positiivsus, turud on Trumpile panustanud pikalt, aktsiad, krüpto. Osta kuuldusi, müü uudiseid, nagu öeldakse! Ootan korrektsiooni. Praegune reaktsioon valmistulemustele on selline, nagu turud ootasid,” rääkis Fefilov.
Fefilov ennustab Trumpi varasemat käekirja arvestades volatiilsuse kasvu, millest võidavad kauplejad, aga investorid saavad peavalu. “Inflatsioon võib mõjutada kõike halvasti, võidavad ainult vast pangad, teised kaotavad,” märkis Fefilov.
Intervjuueris Karl-Eduard Salumäe.
Foto: Andras Kralla.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.