Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks on seda meelt, et kiirelt muutuv tööturg nõuab töötajatelt pidevat enesearengut ja paindlikku reageerimist. Juba neli aastat on Tallinna Ülikool lisaks tasemeõppele pakkunud mikrokraadiõpet, mis on mahult oluliselt lühem kui kraadiõppeprogrammid. Kuigi mikrokraadiõpe ei asenda Saksa sõnul tasemeõpet, on sellel palju plusse, miks inimesed tulevad ülikooli neid omandama.
„Tasemeõppega me ei suuda nii kiiresti ja paindlikult reageerida, ma arvan, et mikrokraadidega on see võimalus meil oluliselt suurem,“ kommenteeris Saks muudatustega kaasas käimist.
„Kui veel 10-20 aastat tagasi oli palju sellist suhtumist, et lõpetasin kooli ja aitab küll, siis nüüd näeme aasta-aastalt aina enam, et inimesed tulevad ülikooli tagasi. Tulevad teisele, kolmandale ja isegi neljandale ringile. See arusaamine, et elu muutub nii kiiresti, et me peame kogu aeg õppima, see on muutunud väga paljude inimeste jaoks normiks aga mitte kõikide jaoks,“ tõdes Saks.
Veel lisas ta, et kui vaadata statistikat, siis õpivad küll rohkem naised ja need inimesed, kes on juba varasemalt ülikoolis õppinud. Samas annab elukestvas õppes osalemine tööandjale signaali, et töötaja väärtustab enda arengut.
Kuula saatest, millistele mikrokraadidele saab juba kevade lõpus ennast registreerida, et sügise saabudes oleks õppegrupis koht olemas, ning millist lisandväärtust mikrokaadiõpe pakub.
Saates räägib Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Fotol Katrin Saks. Foto autor: Raul Mee.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.