Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest. Ettevõtetel on samuti oma osa mängida – iga väike panus kasvatab positiivset mõju. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldada vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.
Panuseks on ka see, kui ettevõtted julgustavad reservväelasi õppekogunemistel osalema ja säilitavad seejuures nende töötasu, selgitab kaitseministeeriumi kaitsetahte arendamise osakonna juht Martin Reisner saates. Reisneri sõnul on just kaotus sissetulekus põhiline takistus, miks õppekogunemistel ei osaleta.
Coop panga personalijuht Janika Valliste lisab saates, et nende töötajad, kes osalevad õppekogunemistel, saavad oma töötasu kätte täies ulatuses ja see on elementaarne.
„See on hästi loomulik, et tööandjad selle töötasu säilitavad õppekogunemise ajaks. Meie oleme eestimaine pank ja meil on väga oluline, et elu Eestis jätkuks vähemalt sama hästi, nagu ta on tänaseni jätkunud. Ja üks põhilisi faktoreid selle juures on, et me oleme vaba riik ja et me saame iseseisvas riigis toimetada ja ma arvan, et iga tööandja, kellel vähegi võimalik, saab sellest ka aru – kõige väiksem asi on töötasu säilitamine,“ lisas Valliste.
Kas iga Eestis tegutsev ettevõte saab riigikaitsesse panustada? Millisel moel on võimalik anda panus riigikaitsesse ettevõttena? Mida tähendab tiitel „Riigikaitsjate toetaja“ ning kuidas seda saada?
Neile küsimustele saad vastused, kui kuulad riigikaitsele pühendatud saadet. Saatejuht on Lauri Toomsalu.
Fotol Martin Reisner ja Janika Valliste.
Foto: Lauri Toomsalu
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.