Kui kaks aastat tagasi polnud Eesti idufirmade müügis praktiliselt mingit liikumist, siis nüüd on isegi väiksemaid exit’eid päris palju töös, rääkis riskikapitalifondi Specialist.VC asutajapartner Riivo Anton saates „Kuum tool“.
Seal võib olla mitu põhjust: ühelt pool on ettevõtjad ise mõnevõrra harjunud uue reaalsusega ja exit'i ootused on natuke realistlikumad ja madalamad, teisalt on paljudel suurtel ostjatel likviidsus hea, aga ideid vähem, ütles Anton.
„Siis need kaks võimalust lähevad hästi kokku. Ostjad vaatavad, et meil on kasvu toetamiseks vaja uusi ideid ja tehnoloogiaid ja asutajad on valmis tipuajaga võrreldes oma ettevõtte odavamalt müüma – eriti olukorras, kus tuleviku raha kaasamine pole ka väga lihtne.“
Asutajate Seltsi juhatuse liige ja platvormimajandusele kindlustuslahendusi pakkuva Cachet’ kaasasutaja ja tegevjuht Hedi Mardisoo rääkis, et mullu kukkus uute start-up’ide sündimise tempo tagasi 2016. aastasse. Samas on Eesti idufirmad kriisis hästi kohanenud, sest nende andmetel on üle 47% idufirmadest EBITDA-positiivsed ja rohkem kui miljonilise miinusega idufirmasid on alla 5%.
Möödunud aastal lõpetas tegevuse ligi 8% kõigist kunagi Eestis asutatud idufirmadest, mis tundub ja ongi väga suur number, aga nende hulgas on ka selliseid, mis võinuks end juba tükk aega tagasi registrist maha võtta, selgitas Mardisoo.
Saates tuli juttu ka sellest, kui palju võiks õnnestuda Eesti tehnoloogiasektoril käesoleval aastal kapitali kaasata, millise faasi ettevõtetel keerulisem raha keerulisem on meelitada ning milline mõju on Baltcapi ja Planet42 juhtumitel Eesti ökosüsteemile.
Saates osalesid Asutajate Seltsi juhatuse liige Hedi Mardisoo ja riskikapitalifondi Specialist.VC asutajapartner Riivo Anton. Saadet juhtis Janno Riispapp.
Foto: Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.