Alustavas ettevõttes tuleb vigu teha ja palju, rääkis Äripäeva raadio saates "Ideest kasumini" mõne aastaga nullist mitme miljoni eurose käibeni kasvanud Eesti elektrirataste tootja Ampler Bikes juht Ardo Kaurit.
- Ampler Bikes toodab elektrijalgrattaid, millest lõviosa müüb Eestist väljaspoole. Foto: Jaanus Lensment / Postimees
"Tänu sellele, et meil polnud palju raha, jäid kallid vead tegemata," lisas ta
saates. "Lennukaid ideid on meil olnud rohkem kui liiga palju. Kui oleksime kõike tegema hakanud, oleksime laiali valgunud ja palju raha põlema pannud."
Mõned vead siiski lipsasid sisse. Näiteks ostis ettevõte kastide kaupa võimsaid tulesid, mis kasutusse ei läinudki ja seni riiulil seisavad. "Panime nende alla magama praktiliselt kogu oma raha. Oleks meil rohkem raha olnud, võib-olla oleksime veel selliseid ja veel rumalamaid otsuseid teinud," leidis Kaurit. Säästlikkus on juhatanud tema sõnul ettevõttes palju, ka tootearenduses.
Ampler Bikes sündis viis aastat tagasi ja ettevõte toodab jalgrattaid, mida hakkas tavatute lahendustega turundama. Enamik klientidest asub välismaal.
Nendest võtetest ja sellest, mida kahjulikku on rahapuudus ettevõtte kasvus toonud, kuidas müüa internetis usaldusepõhiselt ehk mitu tuhat eurot maksvat toodet 100% ettemaksu ja mitmekuulise tarneajaga ning paljudest teistest ettevõtlusest saadud õppetundidest saab kuulata saatest "Ideest kasumini"
Äripäeva raadio kodulehelt.
Seotud lood
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.