Superteisipäeva nime kandval valimispäeval jaotasid USA demokraadid ligi kolmandiku kõikidest delegaatidest.
- 55 000 elanikuga Vaikses ookeanias asuv Ameerika Samoa oli superteisipäeval miljardär Michael Bloombergi ainuke valimisvõit. Samas suutis ta saavutada mitmes teises osariigis kolmanda koha, näiteks nii Californias kui ka Texases. Foto: Shutterstock
Üheksas osariigis võitis mõõdukam kandidaat, endine USA asepresident Joe Biden, neljas osariigis sotsialistlik Bernie Sanders, kuid delegaatide arvu poolest pole Biden Sandersist pikalt ees: vastavalt 453 ja 382.
Hoolimata poolest miljardist dollarist kampaaniarahast ei suutnud miljardär Michael Bloomberg suuri võite koju tuua, saavutades võidu vaid Ameerika Samoas.
Mida nendest tulemustest arvata? Sellest rääkisime Estonian Business Schooli professori ja Arenguseire Keskuse uuringute juhi Meelis Kitsinguga.
Kitsing tõi välja, et Biden kandideerib selgelt vasakpoolsema platvormi peal, kui omal ajal tegi seda Barack Obama. Kui võrrelda eelneva demokraatide kandidaadi Hillary Clintoniga, siis Kitsingu hinnangul suudab Biden võrreldes temaga rohkem kõnetada ning mobiliseerida valijaid, kuna ta on selline kandidaat, kellega "saaks õllelaua taga istuda".
Kuula intervjuud siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel nädalal teatas endine New Yorgi linnapea ja maailma üks rikkamaid inimesi Michael Bloomberg, et mõtleb tõsiselt USA presidendiks kandideerimise peale. 77aastane Bloomberg liituks demokraatide presidendikandidaadite võitlusega.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.