Äripäev eetris: Estonia huku uurimine ei tohi muutuda poliitpalaganiks
Täna avaldatud Norra dokumentaalfilmis esitatud uued tõendid parvlaev Estonia huku kohta on kindlasti väärt põhjalikku uurimist, kuid juurdlus tuleb jätta spetsialistide kätte ja neile tuleb anda uurimisrahu, rääkisid ajakirjanikud saates "Äripäev eetris".
Eesti ja Rootsi lipud pooles mastis pärast Estonia laeva hukku laevafirma Estline'i kontori juures. Foto: Mark Earthy/Scanpix
Kui Eesti juhitavat rahvusvahelist uurimist hakkavad juhtima aga poliitikud ja ametnikud, siis võib see vastu järgmise aasta valimisi muutuda poliitiliseks palaganiks, kus jõuliselt kogu tõde välja selgitades proovitakse lõigata pigem poliitilist kasumit kui anda lõplikud vastused laevahuku omakseid aastakümneid painanud valusatele küsimustele.
Estonia hukust möödub täna 26 aastat. Selle meenutamiseks taasavaldame loo, kus vahitüürimees ja merendusajakirjanik Tauri Roosipuu vastab kesksetele katastroofi puudutavatele küsimustele ja kummutab vandenõuteooriad.
Täna avalikustatud dokumentaalfilmis näidatud Estonia laevavraki kahjustuste ilmnemise tõttu otsustasid Eesti, Soome ja Rootsi taasalustada laevahuku asjaolude uurimist.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.