Pereettevõtetes on täiendav suhete kiht, mis mõnikord annab äris eeliseid ning mõnikord loob takistusi. Saates "Kasvukursil" seda suhete kihti lahkamegi ning keskendume põlvkonna vahetusele pereettevõtetes.
- Vasakul Eesti Pereettevõtjate Liidu eestseisuse liige ja Büroomaailma müügi- ja turundusjuht Kristiine Ross, paremal Eesti Pereettevõtjate Liidu president ja Zenith Family Office OÜ juht Kristel Meos ning keskel nõustamisbüroo Grant Thornton partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper. Foto: Erakogu
Pereettevõtted võivad olla väikesed poekesed või ka globaalsed gigandid, nagu BMW, Walmart ja IKEA. Traditsioonilise definitsiooni järgi osaleb juhtimises vähemalt kaks pereliiget ning enamik omandiõigusest kuulub perekonnale.
Saates tuleb juttu sellest, mis võib põlvkonna vahetusel osutuda takistuseks ning miks uue põlvkonna kaasamine ning kommunikatsioon on nii ettevõtte kui ka kogu ettevõtluskeskkonna tervise seisukohast kõige olulisem tegevus.
Teemasid avavad Eesti Pereettevõtjate Liidu eestseisuse liige ja Büroomaailma müügi- ja turundusjuht Kristiine Ross, Eesti Pereettevõtjate Liidu president ja Zenith Family Office OÜ juht Kristel Meos, ning nõustamisbüroo Grant Thornton partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Uuel põlvkonnal peab pereettevõttes tekkima enda missioon
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.