Krüptoinvesteeringud on tulnud, et jääda – ekspert kergitab saladuseloori
Krüptovaluutadesse investeerimiseks pole veel hilja. Krüpto- ja aktsiainvesteeringute vahele saab tõmmata nii mõnedki paralleelid – mõlemal juhul tuleb alustada info kogumisega ja strateegia paikapanemisega.
Krüptoinvesteeringute tegemiseks on vaja kainet mõistust ja riskitaluvust, kinnitab Oblicity Estonia tegevjuht Rene Lauk. Foto: Liis Treimann
Krüptoinvesteeringud on sel aastal plahvatuslikult populaarsust juurde saanud: bitcoin on teinud sellel aastal oma kõrgeima tipu 68 000 dollari tasemel, El Salvador on võtnud bitcoini ametlikuks maksevahendiks ning LHV alustas mobiilirakenduse kaudu krüptovaradega kauplemise teenuse pakkumist.
Täna tegi LHV Pank teatavaks, et järgmisest nädalast on nende mobiilirakenduse kaudu võimalik krüptovaradega kaubelda. Krüptoinstrumentidesse investeerijate silmis on tegemist sammuga õiges suunas, mis pakub laiemale üldsusele võimalust krüptosse investeerida. Samas hoiatavad nad uusi investoreid krüptovaradesse investeerimise ohukohtade eest ja kutsuvad üles investeerima teadlikult.
Krüptokaupleja Parol Jalakas rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et ta ostis oma esimese krüpto enne, kui oma esimese aktsia. Esimese aastaga kaotas Jalakas poole oma portfellist.
Bitcoini ja etheri hinnad tõusid uute rekorditeni, mille põhjusena on analüütikud välja toonud investorite huvi kaitsta ennast inflatsiooni vastu, vahendab Bloomberg.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.