Aasta esimeses "Kuuma tooli" saates küsime Tallinna börsi juhilt Kaarel Otsalt, mida võiks oodata Tallinna börsilt 2022. aastal.
- Tallinna börsi juhi Kaarel Otsa hinnangul oli lõppenud aasta hea ning ta lubab ka uueks aastaks palju uusi börsifirmasid. Foto: Raul Mee
Kaarel Ots tunnistab saates, et oli börsi elavnemist oodanud juba 2015. aastast saadik. Ta tõdeb, et kuigi teoorias on inimeste finantsteadmised juba head, ei ole olnud ühtegi suuremat korrektsiooni, kus need teadmised ka praktikas proovile panna. "Kui sa teoorias tead, et jube raske on sellest karjaliikumisest irduda, et kas sa päriselt suudad seda teha, kui asi hapuks läheb? Ma arvan, et seda me veel näeme," räägib ta saates.
Seotud lood
Inflatsioonihirm tõukab börsil tagant aktiivsust, märkis Tallinna börsi juht Kaarel Ots.
Lõppev aasta oli Tallinna börsi läbi aegade parim ja läheb ajalikku mitme rekordiga, ent kui siin näeme oma peaga mõtlevaid inimesi, siis imestama paneb nende hulk, kes on valmis Eesti saavutatu taas plaanimajanduse vastu vahetama, kirjutab Nasdaq Tallinna juhatuse esimees Kaarel Ots vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Aastakokkuvõte!
Suurte rahasüstide toel hoogustunud majandused panid 2021. aastal börsid kasvama, USA börsid tegid uusi rekordeid, kuid Tallinna börs sai suvel lausa maailma parimaks börsiks 60protsendilise tootlusega. Ja kodubörsile leidis tee viimase 24 aasta rekordarv ettevõtteid.
Mööduva aasta märksõna on IPOdroom. Kuid niisama IPOt tegema minna ei saa, et ühel päeval võtab ettevõte kätte ja läheb. Selleks tehakse eeltöö avalikkuse poolt üsna tundmata inimestega, räägitakse saates "Äripäeva fookuses".
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”