Kas nüüd lõpuks paanitseda? Ei, hoopis tuleb tegutseda
Eesti ettevõtjal on Donald Trumpi tariifipoliitika taustal mitu võimalust. Muu hulgas tasub meelde tuletada kavalat rehepappi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
See on nüüd siis käes. Trump täitis oma valimislubaduse ja sajandi olulisim protektsionistlik meede maailmamajanduses on teoks saanud. Tulemas on tollitariifide kaskaad, mille kehtestamisele Trumpi esimesel ametiajal astus vahele COVID.
Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna aktsiaturud lõpetasid börsipäeva enamjaolt miinuses, kui USA riigipea Donald Trump kehtestas kaubanduspartneritele üle maailma tollimaksud.
USA vastutollide ootuses on sõjaplaane joonistatud juba mõnda aega, aga ilmselt kulub Brüsselis kolmapäeval kogu öö, et välja mõelda, kuidas täpselt Donald Trumpi kaubandussõja järgmisele vaatusele vastata.
USA president Donald Trump laiendas kaubandussõda, kuulutades autoimpordile 25% suuruse tollitariifi, lootes tuua USA tööstusesse rohkem töökohti, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.
Kulla hind ületas reedel (14. märtsil) esmakordselt ajaloos 3000 dollari taseme. Sellele on lühiajalises pildis kaasa aidanud nii eskaleeruv kaubandussõda, geopoliitilised pinged kui ka taaselustunud majanduslanguse hirmud.
Jaekaubandus liigub üha enam digitaalsete lahenduste suunas, kus e-poed mängivad olulist rolli. “E-kaubanduse Liidu andmetel kasvas e-kaubandus ainuüksi eelmisel aastal 20%, moodustades kogu kaubandusest veerandi,” rääkis SEB ärisegmendi müügijuht Riho Treumuth.