Kuigi asjade internetti ühendatud tarku seadmeid on meie ümber järjest enam, siis ei tähenda see seda, et masinad teevad tulevikus kogu raske töö ära. Näiteks linnakeskkonnast erinevate sensorite abil kogutud andmed ei oma väärtust iseeneses, vaid neile tuleb ka tähendus anda, et selle abil siis paremaid äri- ja linnaplaneerimise otsuseid teha, rääkis Tallinna linna Strateegiakeskuse digiteenistuse Tuleviku Linna Büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin saates „Tehnoloogiakompass“.
- Vasakul Jaan Sulin, kes tegeleb Tallinna linnas asjade interneti ning linnakeskkonnast andmete kogumisega ja paremal Telia IOT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko. Foto: Erakogu
Teeme saates juttu asjade interneti ehk IoT lahendustest ja nende kasutamisest Tallinna linnas. Räägime sellest, milliseid andmeid linn kogub ja miks, ning sellest, mis on 5G roll nendes arendustes. Samuti räägivad külalised sellest, kuidas anda andmetele tähendus.
Räägime ka sellest, millises valdkonnas on IoT potentsiaal veel kasutamata, ning trendidest asjade interneti maailmas. Saate lõpus jagatakse ka soovitusi, kuidas muuta koduses võrgus olevad seadmed turvalisemaks.
Külas on Telia IOT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko ja Tallinna linna strateegiakeskuse digiteenistuse tuleviku linna büroo asjade interneti tootejuht Jaan Sulin. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula saadet siit:
Targast seadmest pole kasu kui inimene on rumal
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.