Pagulasabi juht: ukrainlased võivad olla mõneti eitus-faasis
Venemaa sõjategevuse suurendamisega Ukrainas kaasnevad mõjud kogu Euroopale, seal hulgas Eestile. Arvestatavad mõjud võivad kaasneda küberturvalisuse, energeetika, majanduse ja siseturvalisuse vallas ning arvestada tuleb võimalike sõjapõgenikega.
Ukrainlased tunnevad aga, et sõda on käinud seal juba seitse-kaheksa aastat. "Tööpuudus ja vaesus iseloomustavad siiani pikka sõda Ukrainas," ütles Eesti Pagulasabi juht Eero Janson.
Inflatsiooni ja rahapoliitika hirmust räsitud aktsiabörsidel jätkub uuel nädalal suurem müügilaine Ukraina ja Venemaa sõjaohu tõttu. Päeva alguses rohelises olnud USA aktsiafutuurid on samuti tugevalt kukkunud.
Peaminister Kaja Kallas kutsus valitsuse liikmed esmaspäeval kell 8 alanud kabinetinõupidamisele, et arutada julgeolekuolukorda. Pärast nõupidamist tehtud avalduses tõdes peaminister, et riigi kõrval peavad täiemahuliseks sõjaks Ukrainas valmistuma iga inimene ja ettevõte.
Venemaa ja Ukraina miilav konflikt on ka ideoloogiline sõda. See on võitlus selle üle, kas ukrainlased kui iseseisev rahvus on üldse olemas, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Globaalses rahanduses toimuvad suured muutused ning Saudi Araabia on üks riike, mille suund on muutumas. Riik teeb suuri investeeringuid mineraalide kaevandamiseks, tugevdab sidemeid Hiinaga ning loob uusi strateegiaid kaubanduses. Toorainetest võib olla kujunemas uue finantskorra vundament, kirjutab Alex Deluce portaalis The Gold Telegraph.