Pea suurimaks ettevõtteks, kes Eestis oma tehnikaparki kuuluvaid seadmeid teenusena rendib, on AS Riigi Kinnisvara ning selle meetodi eeliseks ostmise ees peab ettevõtte IT-juht Viljar Komp seda, et unustada võib laomajanduse, arvutitel on alati peal värskeim tarkvara ning seadmed on puhtad ja korralikud, selgus saates „Tehnoloogiakompass“.
- Paremal Riigi Kinnisvara IT-juht Viljar Komp ja vasakul Telia töökohalahenduste osakonna juht Reimo Lepp Foto: Erakogu
Räägime tehnika taaskasutamisest ja uuskasutusest keskkonnahoiu eesmärgil. Arutleme, millised on trendid seadmete kasutamisel ehk kui kaua telefone ja arvuteid kasutatakse ning kui populaarne on Eesti ettevõtjate seas seadmepargi rentimine.
Mõtiskleme, kas rendimudelile üleminek on tehnoloogiasektoris laiem ja pöördumatu trend ning millised on teise ja kolmanda ringi seadmete eelised uute ees. Saatekülalised annavad praktilist nõu neile, kes soovivad oma vanad seadmed annetada sõjapõgenikele või lihtsalt anda teisele ringile.
Külas on Riigi Kinnisvara IT-juht Viljar Komp ja Telia töökohalahenduste osakonna juht Reimo Lepp. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Kuula "Tehnoloogiakompassi" siit:
Alati ei pea ostma uut – arvutite rentimine ja uuskasutus kogub hoogu
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.