Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Venemaa suurlinnades pole kuuldavasti kaupade puudusest eriti juttu, kuid mis toimub linnast väljas – selle kohta ülevaade lihtsalt puudub.
- Venemaa president Vladimir Putin. Foto: ZUMA/Scanpix
Tavgen jälgis Venemaa meediat, nii sõltumatut kui ka riigi oma, samuti suhtles kohalikega ning uuris, kuidas elu läheb. Selgub, et poodides kaupa jätkub, samas hinnad on siiski tõusnud kohati veerandi võrra. Kremli ametliku statistika järgi on töötus eelmise aastaga võrreldes isegi vähenenud, hoolimata sellest, et maailma suurettevõtted on riigis tegevuse lõpetanud. Ajakirjanik Tavgen rääkis pikemalt, mida ta Venemaa kohta teada sai ning kuidas ja kust üldse saada usaldusväärset infot nii sõjas kui Venemaal toimuva kohta.
Seotud lood
Venemaa Kaliningradi oblastis Lääne firmadele autosid tootnud Avtotor jagab nüüd töötajatele välja maatükke ja seemnekartulit.
Soome toidukontserni Pauligi kaubamärk kaob Venemaal lähikuudel, ettevõte teatas oma Venemaa äri Paulig Rus LLC aktsiate müügist erainvestor Vikas Soile.
Kuigi Venemaa on Kesk-Aasia riikide, eeskätt Kasahstani suhtes leebunud, võib juhtuda, et vastusanktsioone kehtestades sulgeb Venemaa oma kaubateed ja sel juhul oleks Kesk-Aasia riikidel edasi juba raske toimetada, arutlesid Kasahstani eksperdid saates "Globaalne pilk".
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”