Advokaat uutest seadustest: saneerimisega trikitamine muutub keerulisemaks
Advokaadibüroo TGS Baltic partner Peeter Viirsalu rääkis, et tänu juulis jõustunud seadustele ei saa ettevõtjad enam kasutada saneerimist pankrotimenetluse kahjustamiseks.
1. juulil jõustunud maksejõuetuse seadus tõi saneerimisse mitmeid muudatusi. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Viirsalu rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et varem kasutasid mitte kõige ausamad ettevõtjad saneerimist vaid pankrotimenetluse alguse edasilükkamiseks. Kui ettevõtja oli ettevõttest raha pankrotiseaduse mõistes keelatult välja viinud, siis võisid need tehingud saneerimise ajal aeguda ning hiljem polnud võimalik raha pankrotipessa enam tagasi tuua. Uue seaduse järgi pannakse aga saneerimise ajaks pankrotimenetluse tähtajad seisma.
Börsifirma Nordecon vedas Rootsis alt tellijaid ja jäi võlgu alltöövõtjatele, kuid on jätnud tütarfirma põhja minemise loo oma tuhandetele aktsionäridele siiani rääkimata. Kord Rootsis börsifirma lummusesse langenud partnerite suid aga pole võimalik sulgeda.
Viimastel aastatel raskusi näinud viljafirma Oilseeds Trade on aegamööda võlgu tasunud, kuid kuhjunud kohustused koos Soome panga ees oleva suurema võlaga ei lasknud neil enam vanaviisi edasi tegutseda. Ettevõte tahab minna saneerimise teed ning tööd jätkata.
Ligi kuus ja pool aastat piimatootja Tere ASi saneerimisasja menetlenud Harju maakohtu kohtunik Hannes Olev soovis enda taandamist, kuna tema arvates andsid ringkonnakohtu kohtunikud talle asjatundmatuid juhiseid.
Investeeringud kestlikesse lahendustesse hõlmavad enamat, kui oleme seni harjunud mõtlema, rääkis LHV jaepanganduse ettevõtete finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.