"Meil maksab kasepalk näiteks kaks korda rohkem kui Soomes ja selliste hindadega ei saagi Eesti tootjad konkureerida," tõdes puidu töötlemise ja mööblitootmise ettevõtteid koondava Tarmeko grupi juht Jaak Nigul.
Tarmeko Grupi juht Jaak Nigul tunnistab, et on igati loogiline praegu Vene puit turult välja jätta, aga paraku on see toonud puidu hinna üles ning Eestis pole tema hinnangul piisavalt raiemahtu lubatud. Foto: Andras Kralla
Samas mööbliettevõtte Standardi koondamistead olid Nigulile pigem üllatus. Kuigi ta nentis, et puidutööstus on Eestis surve all ja olukord on kuum.
Mööblitootja Standard saatis töötukassale kollektiivse koondamise teise teate, mille järgi on koondatavate arv suurenenud 163 töötajani. Eelmise teate järgi pidi töö kaotama 53 inimest.
Vaja oleks vähemalt 7 miljardit eurot ning lõdvemaid regulatsioone ja seadusi. Siis saaks Eesti end 2030. aastaks Vene energiasõja hädadest lahti haakida ja oma elektri taastuvatest allikatest kätte.
Ehitusmaterjalide tootjate TOPi parimate hulka jõudnud ettevõtted prognoosivad tänavu tootmise langust, sest paljud ehitusobjektid on pandud ootele, samas aga müügihindu on keeruline tõsta kõrgete energia ja toorainete hindade tõttu.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.