Selleks, et koju planeerida nii turvalist, mugavat kui interjööri sobivat treppi, tuleks tegijaga ühenduda enne, kui on valmis tehtud trepiava, selgub saatest “Eramaja ehitus”.
- Saates "Eramaja ehitus" selgitavad trepimeistrid, et trepp pole enam ammu koht, kust liikuda ühelt korruselt teisele, trepp on praktiline sisustuselement. Foto: Reval Trepid
Kui hoone projekt on valmis, trepiava planeeritud ja tehtud, tuleb trepimeistritel trepp mugandada ava järgi. See jällegi seab piirid sellele, kui järsk ja millise kujuga trepp tuleb ning kuhu saab kinnitada näiteks piirded, räägivad saates Reval Treppide juhatuse liikmed Riho Riisman ja Ain Alton.
“Meile tullakse tihtipeale tehtud avaga ja soovitakse suuremat treppi, kui tegelikult sinna mahub. Kui trepitegija poole pöörduda juba projekteerimise staadiumis, saab trepiava vastavalt kas suuremaks või väiksemaks muuta, et teha kõige optimaalsem ja mugavam trepp. Hiljem ava naljalt enam muuta ei saa,” selgitab Riisman.
Millele treppi planeerides tuleks mõelda, kuidas on muutunud disain ja materjalid, kui kaua tuleb ühe trepi valmimist oodata ja milline on olnud sektori hinnatõus, selgub saates lähemalt. Saadet juhib Mai Kroonmäe.
Levinud viga trepi planeerimisel: ava saab valmis enne kui trepi visioon
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kindlasti on kohti, kust enne kokku hoida kui kindlustuslepingu pealt, leiab kindlustusseltsi PZU tootejuht Kristo Õunapuu saates "Eramaja ehitus". Kui maja kindlustada kas või põhiriskide vastu ilma koduse vara kaitseta, ei jääda õnnetuse korral peavarjuta.
Millistel juhtudel eelistada eritellimusmööblit masstoodangule ja milliseid alternatiive kasutada, kui eritellimusel tehtud köögimööbli hind käib üle jõu, räägime köögi erilahendustele keskenduvas saates "Eramaja ehitus".
Selleks, et ei kannataks kardina või muu aknakatte disain, kasutajamugavus ega ka funktsionaalsus, on mõistlik selle tehnilisele lahendusele mõelda juba ruumi planeerides, mitte siis, kui hoone on valmis, selgub aknakatetele keskenduvast saatest "Eramaja ehitus".
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.