Ettevõtjad, kes võtsid välja suure omanikutulu, ei ole seda masti mehed ja naised, kes miljonid niisama pangaarvele jätaksid, vaid leiavad rahale õige pea uue väärtust loova rakenduse, rääkis
Äripäeva Dividendide TOPi toimetaja Ken Rohelaan Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
- Dividendide TOPis neljandale kohale tulnud Kristjan Rahule kuuluvad osalused nii UG Investmentsis, U Energys, Energy Solutionsis kui Ida-India Kompaniis. Foto: Raul Mee
“Enamus neid ettevõtjaid, kes on TOPi ülemises otsas, ei ole kuskil liivarannal ega lase lihtsalt rahal oma kontole tiksuda, nad teevad ikkagi mingisugust äri edasi,” märkis Rohelaan. See, millisesse sektorisse või valdkonda panustatakse, sõltub muidugi konkreetsest ettevõtjast.
Seotud lood
Äripäeva Dividendide TOPi tegemise aeg on traditsiooniliselt jäänud kalendriaasta lõppu. See loob hea eelduse, et saame täpsema ülevaate, kui hästi ettevõtetel läheb ning kui kindlalt või ebakindlalt tunnevad end omanikud, kirjutab Dividendide TOPi toimetaja Ken Rohelaan.
Teist aastat järjest oli Äripäeva Dividendide TOPi parim eestlane teisel kohal, kuna suurima omanikutulu võttis välismaalane.
Kasahstani ükssarviku Kaspi omanik grusiin Mikheil Lomtadze kasutab endiselt Eestit oma valdusfirma pidamiseks ja sealt suure summa dividendide maksmiseks, selgus värske Dividendide TOPi koostamisel.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”