Laste inimkaubandus ei ole tänapäevalgi kuhugi kadunud, kuid hiljuti on välja tulnud USA vanureid, kes meenutavad, kuidas neid Hollywoodi kuldajal 30ndatel-40ndatel oma päris pere käest varastati.
- Röövitud lapsed 1949. aastal Tennessee osariigis. Teinekord lapsi isegi uimastati veidi, et nad oleksid rõõmsad ja rahulikud. Foto: Memphise raamatukogu digiarhiiv
Ja seda selleks, et Hollywoodi näitlejad ning muud rikkad tegelased neid suure raha eest omale lapsendada saaksid.
Ränga äri taga oli üks naine, kes ise koos oma võrgustikuga jõudis aastate jooksul röövida umbes 5000 last ja need suure raha eest maha müüa.
Sellisele võikale ärile aitasid kaasa 20ndatel populaarseks saanud eugeenika ja sotsiaalkampaaniad, et lapsendamine päästab immigrantidest. Samuti aitas kaasa asenduspiimaäri õitselelöömine.
Seekordne saade on mõnes kohas parajalt võigas, nii et väga tundlikel inimestel ei maksa saadet kuulata.
“Obskuurse majanduse” saatejuht on Linda Eensaar.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jääkaubandus. Enne külmkappide leiutamist oli külmunud vesi üks tulus tööstusharu, mille suursugusus on täna võib-olla unustuse hõlma vajunud.
Maailma kõige kuulsam koristamisguru Marie Kondo ütles, et ega ta enam ei hoiagi kodu niivõrd korras.
Need va elektriautod on Ferrari fännide arvates ikkagi liiga vaiksed.
Romurallid ja monsterautode lammutussõidud on kainelt võttes ikka üks paras obskuurne äri ja meelelahutus. Kuid selline destruktiivne vaatemäng ei olegi inimajaloos nii ainulaadne.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.