Eksperdid selgitavad investorite suurimaid maksuvigu ja õpetavad riigilt raha tagasi küsima
Seekordses "Investor Toomase tunnis" võtavad eksperdid Jekaterina Tint ja Priit Raudsepp ette maksuküsimused, et tuua välja suurimad vead, mida investorid sageli tulude deklareerimisel teevad, ja räägivad, kuidas neid vältida.
Investeerimise ja maksuküsimuste eksperdid Jekaterina Tint ning Priit Raudsepp toovad välja, kuidas investorid saaksid tuludeklaratsioonidega maksimaalselt raha tagasi, aga oskaksid ka vältida probleemide tekkimist maksuametiga. Foto: Simo Sepp
Räägitakse ära, kui kaua ikkagi peab eelnevalt üüril olnud korteris elama, et selle müügi pealt ei peaks tulumaksu tasuma, mis saab siis, kui investeerimiskontole ostetud aktsiad börsilt ära viiakse, aga ka ühisrahastuse tulude deklareerimisest. Samuti tuleb saates juttu maksuameti tõlgendusest aktsiate lühikeseks müümisel ja selle maksustamisest, mis hetkel ähvardab investoreid pankrotiga silmitsi viia.
Ministeerium analüüsib, kas seaduses tuleks täpsustusi teha
Esmaspäeval selgus, et maksu- ja tolliameti ametnik on käiku võtnud uue tõlgenduse aktsiate lühikeseks müümisel, kuid rahandusministeeriumil sellist seisukohta ei ole. Peale pikka ootamist avaldas ka maksuamet, et nõustuvad siiski ministeeriumi seisukohaga.
Kas maksuamet küsis toitlustus- ja majutusasutuselt valearvet, et erisoodustusmaksu tasumist vältida? Äripäev küsis ametilt otse, kuid sai ümara vastuse.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.