Juba kolme aasta pärast plaanib Ruukki koos emafirma SSABga hakata tootma katuseid, mille teras valmib fossiilkütuste vabalt. See aitab märkimisväärselt vähendada hoonete süsihappegaasi heitkogust.
- Ruukki jätkusuutlikkuse strateegia näeb ette, et fossiilkütusteta valmistatud terase suuremahulise tootmisega alustatakse 2026. aastal. Foto: Erakogu
“Meie soov on minna süsinikuneutraalsete ehitustoodete suunas,” rääkis saates "Eramaja ehitus" Ruukki katusetoodete ärivaldkonna juht Kristjan Õsso. Lisaks fossiilkütusevabale terasele puudutab see ka ülejäänud tootmist, tarnet ja ka logistikat. Näiteks mindi üle leedvalgustite peale, talvel kasutatakse päikeseenergiat ja tootmine planeeritakse neljale tööpäevale, et olla efektiivsemad.
Saates käime üle majade renoveerimise ja katuste juures tähelepanu vajavad punktid, räägime uutest vihmaveesüsteemidest ja selgitame lahti teraskatuse plussid.
Ühtlasi anname ülevaate katuseehituse valdkonna trendidest. Juttu tuleb ka katusevahetuse terviklahendusest ning sellest, miks tasub katusemeister katusevahetuse mõttega objektile saata.
Stuudios on Ruukki katusetoodete ärivaldkonna juht Kristjan Õsso, saadet juhib Tõnu Einasto.
Katusetootja põrutab tulevikukatuse projektiga täissammul edasi
Seotud lood
Valesti ehitatud või kehvas seisus katus tähendab halvimal juhul soojakadu isegi kuni 40 protsenti, ütles saates "Eramaja ehitus" teraskatuste tootja Ruukki katusetoodete ärivaldkonna juht Kristjan Õsso.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.