Obskuurne majandus: säravad putukad võisid kunagi olla sama hinnalised kui vääriskivid
Sädelus ja säravad ehted on inimeste seas olnud ikka jõukuse ja staatuse sümboliks. Samas on ajaloolased ja arheoloogid väga keskendunud olnud kaua püsivale särale: kullale, hõbedale, poolvääriskividele.
Aga hästi säiliv kuld või hõbe ei pruukinud olla kõige tähtsamad või peamised või ainsad vanades tsivilisatsioonides kasutatavad säravad materjalid – need leiud on lihtsalt siiani väga heas seisus säilinud. Palju sära ja sätendust võisid meile anda ka võrdlemisi kiiresti hävinevad materjalid … nagu putukad. Näiteks säravrohelised mardikad.
20 aastat möödub Dubai ühe läbikukkunud, kuid siiani hingitseva plaani algusest. 2003. aastal alustati Dubai Maailma Saarte projekti, aga siiani pole see kuhugi jõudnud.
Huvitav, kui palju meil kaubanduses üldse vaba tahe kui selline eksisteerib, kui kaubandus- ja turundusinimesed aina kavalamaid alateadlikke nippe kasutavad, et meid asju ostma panna?
Arvate et floppy discid ehk disketid on välja surnud? Ei-ei! Neid kasutatakse veel nii mõneski tööstusharus aktiivselt, kuigi nn e-riigis Eestis on seda ilmselt raske uskuda.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.