Küünilised inimesed nimetavad Gruusia võimupartei Gruusia Unistus loojat Bidzina Ivanišvilit riigi “omanikuks”, kelleta ei sünni ükski suurem otsus. Samuti on tema käekiri muutunud aastatega karmimaks, ütles Rahvusvahelise Kaitseuuringute keskuse juht Indrek Kannik Äripäeva raadio saates “Globaalne pilk”.
- Meeleavaldajad Gruusias Tbilisis. Foto: Reuters/Scanpix
“Minu arvates on Gruusia võim muutunud agressiivsemaks kui ta algusaegadel oli,” hindas Kannik, viidates hiljutisele välisagentide seadusele, mis vallandas suured meeleavaldused. “Üha kergemini saadetakse märulipolitsei inimestele kallale. Muidugi ma möönan, et demonstrantide hulgas on ka provokatiivse käitumisega inimesi, aga mulle tundub, et võim otsib võimalust meeleavaldused jõuga laiali ajada,” jätkas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui Ukraina sõja võidab, võib laheneda Moldovas asuva tunnustamata riigi Transnistria probleem, hindas Moldovas elav ajakirjanik Marian Männi saates “Globaalne pilk”.
Kui Venemaa sõja kaotab ja rahvusvaheliselt areenilt sammukese tagasi astub, võib suurest naabrist sõltuv Valgevene saada päästjaks hoopis Hiina, arutles Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete lektor Catlyn Kirna saates “Globaalne pilk”.
Sel aastal on Vladimir Putin pidanud mitu korda enda väidetest taganema, leidsid ajakirjanikud saates "Globaalne pilk".
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.