Reformierakondlasest ettevõtja maksutõusust: väikesed asutused lõpetavad tegevuse
Majutusasutuste käibemaksu erisuse kaotamisel on väga tõsine regionaalne mõju, kus väikesed majutusasutused lõpetavad tegevuse või suunduvad varimajandusega tegelema, rääkis Tartus mitme hotelli osanik Verni Loodmaa.
Iroonilisel kombel on foto üles võetud 2015. aastal, mil ettevõtjad arutasid tollase rahandusministri Sven Sesteriga valitsuse plaani kaotada turismiettevõtetele kehtivad maksusoodustused. Verni Loodmaa on esiplaanil. Foto: Raul Mee
Loodmaa sõnul on valitsuse samm läbimõtlemata ja kaalutlemata, sest selle sammu mõjuhinnangut pole keegi teinud.
Värske valitsus tõstab Eestis ainsana kasumilt tulumaksu ette maksnud pankade maksumäära 14 protsendilt 22 protsendile, kinnitas reformierakondlasest uus rahandusminister Mart Võrklaev. Coop Panga juht Margus Rink peab otsust ebaõiglaseks.
Värskes koalitsioonilepingus lubatakse nii alampalga tõusu kui ka maksude kergitamist ja ka ühe uue maksu kehtestamist. Need kõik teevad otsesemalt või kaudsemalt ettevõtjate elu keerulisemaks.
Eesti võtab majutusasutuste käibemaksuga teise koha Euroopas
Ettevõtja Jüri Käo sõnul näitab käibemaksu kahe protsendipunktiline tõus, et riik on sügavalt üle kulutanud. “Minu meelest on see selline päästeoperatsioon pankrotist,“ lausus ta.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.