Põllukultuuride kasvataja Jahvataja kaasas oma tegevusse e-veoselehtede arendaja Waybilleri ning koostööst on välja kasvanud suuremahuline digiprojekt alates e-veoselehtedest, kaalu-, lao- ja põlluarvestusteni välja. „“Tundub, et enam pole mitte miski võimatu,“ iseloomustas ettevõtte esindaja Allar Neeme Waybillerit.
- Teraviljakasvataja Jahvataja koostöö Waybilleriga sai alguse, kui ettevõte plaanis viljaveo muuta paberivabaks. Foto: Erik Prozes
Waybilleri arendusjuht Kert Kaspar Tammaru tunnistas Äripäeva raadio sisuturundussaates, et nad ei osanud isegi ette näha, milleni viib nende koostöö Rakvere lähedal tegutseva teraviljakasvataja Jahvatajaga.
Algsest eesmärgist muuta Jahvataja viljavedu Kevilisse paberivabaks, on tänaseks välja arenenud laialdane pilvepõhine digiplatvorm, kuhu on integreeritud kogu Jahvataja laomajandus, põllupõhine mahuarvestus ning kõikide koormate kaalumine, mis annavad reaalajas infot nii raamatupidamisele arvete esitamiseks kui agronoomile saagikuse analüüsimiseks.
„See pühendumine ja 24/7 toimiv tugiteenus, mida Waybiller on suutnud meile pakkuda, on muljetavaldav. Tundub, et enam pole mitte miski võimatu. Oleme arutanud isegi ilmastikuandmete sisestamist, väetamis- ja külvikoguste liidestamist ja mida kõike veel. Usun, et see kõik saabki olema meie ühise koostöö tulevik,“ nentis Allar Neeme, kes rääkis saates koos Kert Kaspar Tammaruga, milliseid probleeme koostöö Waybilleriga on nende jaoks lahendanud ning millised on Waybilleri ambitsioonid oma äri arendamisel.
Saatekülalistega vestles teemaveebi logistikauudised.ee juht Tõnu Tramm.
Logistikaidu ja viljakasvataja koostöö kannab vilja: „Tundub, et miski pole võimatu“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Logistikat digitaliseeriva idufirma Waybiller juht Ivar Merilo ja partnerlussuhete juht Heiti Mering rääkisid hommikuprogrammis, et ettevõte kasvas aastaga kolm korda ning plaanib sama tempot hoida ka järgmise viie aasta jooksul. See on keeruline sektor, kus konkurentsi napib ja see annab Eesti ettevõttele eelise, rääkis Merilo.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.