Riigi kärpepoliitika ning taristuehituse mahu vähenemine toob kaasa selle, et ettevõtted peavad töötajate koondamise kõrval ka investeeringud rahaks tegema. Tellimuste taastudes tuleb seega ettevõtetel alustada uuesti nullist.
- Riik on teedeehitajate peamine leivaandja, tänavu on otsustatud järjekordselt töömahtu vähendada, mis viib paljud ettevõtted raskustesse. Foto: Raul Mee
„Olukord, mille riik on korraldanud, seal ei ole tegemist sellega, et riik tellib kümme protsenti vähem, vaid mahu langus on kordades. Mulle tundub see jabur, sest riigil on taristuehitajaid vaja,“ märkis Äripäeva TOPi saates KPMG partner Indrek Alliksaar.
Seotud lood
Hüpoteeklaenu juht ja omanik Toomas Paju arvab, et kõrge euribor on ajutine. Korra võib-olla näeme veel seni nägemata 4%, aga pärast seda hakkab euribor langema. Ta leiab, et me jääme pidama tasemele 2–2,5% ja stabiilsuse aeg on kätte jõudmas.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.