Sõja puhkemine Iisraeli ja Gazat valitseva Hamasi vahel võib tähendada seda, et Ukrainale uute relvasüsteemide andmine võib muutuda hoopis kergemaks.
- Kiievi kesklinnas lehvivad Iisraeli ja Ukraina lipud. Foto: Scanpix
“Kui Ameerikas ja Lääne-Euroopas on andnud sõja jooksul tooni hirm, kas me saame Ukrainale anda mingit relvastust, võib-olla see provotseerib Venemaad, eskaleerib konflikti – kui sellise seltskonna tähelepanu on suunatud nüüd järgmisele sõjale Lähis-Idas, siis võib-olla saab mingeid otsuseid nüüd veidi kergemalt teha,” mõtiskles “Globaalse pilgu” stuudios Diplomaatia peatoimetaja ja Iisraeli asjatundja Merili Arjakas.
Seotud lood
Ehkki Iisrael on varemgi Hamasiga Gazas sõdinud, on planeeritav operatsioon pretsedenditu.
Balticconnectori juhtum annab meile õppetunni
Lähis-Idas puhkenud sõja tõttu võib Iisraeli suhtumine Kremlisse muutuda. Ukrainlastele annaks koostöö Tel Aviviga võimaluse saada efektiivset relvastusabi valdkondades, kus Iisrael on tipptegija, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma Ukraina sõjablogi 30. sissekandes.
Miljon gazalast jääb sõjatsooni. Lisaks: Venemaa luhtunud vastupealetung, Twitteris vohav võltsinfo ja Euroopa elektriturureform.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?