Sadades miljonites andmekaitsereeglite rikkumise eest trahvi saanud WhatsAppi kaasusest võib järeldada seda, et kogu turg, sealhulgas ka paljud Eesti ettevõtted, eksivad reeglite vastu, rääkis Triniti advokaat Maarja Lehemets.
- Andmekaitses põhjustavad Eesti ettevõtjatele enim muresid valvekaamerad, küpsised ja terviseandmed. Foto: Panthermedia/Scanpix
Lehemetsa sõnul täpsustas kohtuotsus nõudeid privaatsuspoliitikale, mistõttu joonistub välja suur lahknevus nõutava ja tegeliku turuolukorra vahel.
Enamasti on ettevõtted privaatsuspoliitikas oma andmete kogumise põhjuste kirjeldamisel üsna üldsõnalised, kuid tegelikult oleks vaja veelgi enam täpsustada, milleks ettevõte andmeid kogub, rääkis Lehemets.
„Ma pole näinud privaatsuspoliitikat, mis vastaks kõigile nõuetele ja oleks lühem kui 9 lehekülge,“ sõnas Lehemets.
Saates "Triniti eetris" räägiti andmekaitsest ja täpsemalt isikuandmete kaitse üldmäärusest, mis on viis ja pool aastat kehtinud. Juttu tuli ettevõtjate peamistest eksimustest andmekaitsega tegeledes ja räägiti ka kohtulahenditest, mis on maailma tehnoloogiahiiglastele miljonitrahve toonud.
Analüüsiti, mis on peamised eksimuste allikad ja kuidas neid vältida, mil viisil on abiks andmekaitsespetsialist ettevõttes, millistes valdkondades on järelevalve eriti hoolas, ning saate lõpus jagati soovitusi ettevõtjatele, kuidas hiigeltrahve vältida. Külas olid Triniti advokaat Maarja Lehemets ja rahapesuvastase tehnoloogiaettevõtte Salv andmekaitsespetsialist Silja Hundt. Saadet juhtis Gregor Alaküla.
Suurem osa ettevõtteid eksib andmekaitsereeglite vastu
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.