Kuigi idufirmad teatavad järjepanu pankrotist, töötajate koondamisest ja raskustest raha kaasamisel, siis sektoris ei ole asjalood üldse nii dramaatilised, kui võib pealkirjadest tunduda, selgitas saates "Kuum tool" äriinglite võrgustiku EstBAN uus juht Lauri Antalainen.
- EstBANi president Lauri Antalainen on start-up sektori lähituleviku suhtes optimislik. Foto: Andras Kralla
Juunist EstBANi etteotsa asunud Antalaineni sõnul on idufirmad ettenägelikud ja koondavad selleks, et vähendada kulusid. “Nii mõnelgi ettevõttel, kes on tublisti koondanud, ei lähe üldse halvasti, vaid läheb hoopiski hästi,” rääkis ta.
Järgmised rahakaasamised tõotavad idufirmadel tulla keerulisemad ning kulude vähendamine aitab aega võita. Põhjustest, miks riskikapitalifondide mahud vähenevad, toob Antalainen välja väga heade alternatiivide tekke – hoiuste eest makstakse väga kõrget intressi.
Idusektori seisukorda hinnates ütleb Antalainen, et üldpilt pole sugugi hull, kuid paar aastat tagasi oli olukord roosilisem.
Antalainen räägib saates veel, kuidas mõjutab investeeringuid IPO-turg ja kui kaalutletud investorid praegu on. Juttu tuli äriingliks saamisest, suurimatest riskidest selle juures, tüüpilisematest vigadest, mida alustajad teevad ja kuidas mängukiirendiga tootlus seitsmekordistati.
Idufirmad koondavad, kuid neil ei lähe tingimata halvasti
Seotud lood
Üksiküritajatel on ilma heade kontaktideta keeruline saada ligi kvaliteetsetele iduinvesteeringutele ja isegi läbi EstBANi võrgustiku võtab korraliku iduportfelli ehitamine aastaid aega, rääkis EstBANi uus president Lauri Antalainen.
Pea kaks aastat ingelinvestorite võrgustiku presidendina töötanud Lev Dolgatsjov teatas täna, et astub ametist tagasi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.