Konkurents õppivate talentide pärast läheb aina teravamaks. Üks võimalustest, kuidas talendijahis konkurentide üle võit kindlustada, on rahaliselt toetada üliõpilase õpinguid, räägivad Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates Tartu Ülikooli Sihtasutuse esindajad.
- Tartu Ülikooli Sihtasutuse nõukogu esimees Sten Luiga. Foto: Erakogu
Tartu Ülikoolis õpib üle 13 000 üliõpilase, kellest 5 protsenti saab stipendiumi. Üliõpilastele toetuste kogumisest ja jagamisest ning sellest, miks ja kellele on toetamine kasulik, räägivad sihtasutuse nõukogu esimees Sten Luiga, nõukogu liige Andres Sutt ja juhatuse liige Katriin Fisch-Uibopuu.
Saates saame selgust selles, kuhu stipendiume ja toetusi jagub ning kas mõni valdkond on vaeslapse rollis. Tartu Ülikooli Sihtasutuse nõukogu esimehe Sten Luiga sõnul sõltub annetuste maht sellest, kuidas instituudid, teaduskonnad ja kolledžid ise suudavad haarata ümbritsevat keskkonda, oma tegevust ühiskonnale teadvustada ja oma vajadusi defineerida.
Ettevõtete jaoks aga on ülikool kui talendipank, mida tuleb targalt kasutada. Heategevus aitab kaasa nii brändingule, kommunikatsioonile kui turundusele.
Tartu Ülikooli Sihtasutuse eesmärk on juba aastakümneid olnud toetada akadeemiliste eeldustega tudengite õpinguid ja kindlustada tugev järelkasv Eesti haritlaskonnale. Saadet juhib Tõnu Einasto.
Kiirtee talendikast üliõpilasest kolleegiks on tema toetamine õpingute ajal
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.