Tänu ettevõttes läbi viidud uuendustele ja tootmise digitaliseerimisele aasta tehase tiitli võitnud ventilatsioonifirma pole loorberitele puhkama jäänud, vaid loob oma valdkonnas innovatsiooni.
- Ventilatsioonifirma ETS NORD tootejuht Indrek Valgma ja ettevõtte arendusgrupi juht Timo Olesk. Foto: Erakogu
Eesti kapitalil asutatud ettevõtte, kel täitus tänavu kahekümne viies tegevusaasta, toob ventilatsioonilahenduste valdkonda uut vaadet ja vallutab peale lähiturgude ka Araabia Ühendemiraate ning on suuna võtnud USA turule.
ETS NORDi arendusgrupi juhi Timo Oleski ja ettevõtte tootejuhi Indrek Valgmaga arutame saates, kuidas on võimalik tootmisettevõttes innovatsiooni teha, millist rolli mängivad sealjuures IT-lahendused ja suhted klientidega.
Räägime sellest, mis tagab valdkonnas edu ja kuidas aitab välisturgudele laienemisele kaasa mentor- ja koolitusprogrammides osalemine.
Lisaks tutvustame võimalust, kuidas hoida kokku ventilatsiooni maksumuselt ja suurte investeeringute asemel süsteem hoopiski rentida.
Saadet juhib Tõnu Einasto.
Aasta tehase tiitliga pärjatud ETS NORD näeb edu alusena enesearengut
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurettevõtete kategoorias tuli konkursi "Aasta tehas 2023" võitjaks ventilatsioonisüsteemide arendaja ETS NORD, väikese ja keskmise suurusega ettevõte kategoorias noppis võidu elektrimootorite ja generaatorite tootja ElectroAir ning lugejate lemmiku tiitliga pärjati pakenditööstus Estiko-Plastar.
Aasta tehase püstitanud kliimaseadmete tootja ETS Nord laiendab haaret Araabia Ühendemiraatides.
Kallinenud energiahinnad sunnivad otsima säästmisvõimalusi ja ventilatsioon on üks koht, mille arvel püütakse kokkuhoidu saavutada. Küll aga ei ole hea lahendus ventilatsiooni täielik väljalülitamine ja seeläbi õhukvaliteedi langetamine, selgitavad asjatundjad saates "Kõik energiast ja säästmisest".
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.