„Teabevara tunni“ teemad on seekord seotud riigihankega. Saates tuleb muuhulgas juttu hankedokumentatsiooni vaidlustamisest ja vaidlustuse kulude küsimusest, hankelepingu lõpetamisest usaldusväärsuse kaotamise tõttu ja samuti sellest, kas riigihanke dokumendid peavad olema eestikeelsed.
- Õigusbüroo Laesson ja Partnerid juht Tuulikki Laesson. Foto: Andres Laanem
„Õigusliku poole pealt peaks olema eesmärk, et edukas pakkuja ei saa niisama lihtsalt pakkumust tagasi võtta. Seadusandlus võimaldab seda aga teha üsna lihtsal viisil,“ selgitab Tuulikki Laesson. „Näiteks kui omavahel seotud pakkujad esitavad pakkumusi, edukaks pakkujaks määratu võtab pakkumuse tagasi ja võidab teine pakkuja. Sellises olukorras võib juba sõlmitud hankelepingu üles öelda, kui vastutava isiku käitumisviis ei olnud piisavalt usaldusväärne. See on üks probleemkoht, mis on tulnud välja pikemaajalises praktikas.“
Kehtiva seadusandluse eripärasid ning kohtupraktikat avab õigusbüroo Laesson ja Partnerid juht Tuulikki Laesson. Saadet juhib Äripäeva teabevara projektijuht-toimetaja Külli Seppa.
Sõlmitud hankelepingu võib lõpetada usaldusväärsuse kaotuse tõttu
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.