„Teabevara tunni“ teemad on seekord seotud riigihankega. Saates tuleb muuhulgas juttu hankedokumentatsiooni vaidlustamisest ja vaidlustuse kulude küsimusest, hankelepingu lõpetamisest usaldusväärsuse kaotamise tõttu ja samuti sellest, kas riigihanke dokumendid peavad olema eestikeelsed.
- Õigusbüroo Laesson ja Partnerid juht Tuulikki Laesson. Foto: Andres Laanem
„Õigusliku poole pealt peaks olema eesmärk, et edukas pakkuja ei saa niisama lihtsalt pakkumust tagasi võtta. Seadusandlus võimaldab seda aga teha üsna lihtsal viisil,“ selgitab Tuulikki Laesson. „Näiteks kui omavahel seotud pakkujad esitavad pakkumusi, edukaks pakkujaks määratu võtab pakkumuse tagasi ja võidab teine pakkuja. Sellises olukorras võib juba sõlmitud hankelepingu üles öelda, kui vastutava isiku käitumisviis ei olnud piisavalt usaldusväärne. See on üks probleemkoht, mis on tulnud välja pikemaajalises praktikas.“
Kehtiva seadusandluse eripärasid ning kohtupraktikat avab õigusbüroo Laesson ja Partnerid juht Tuulikki Laesson. Saadet juhib Äripäeva teabevara projektijuht-toimetaja Külli Seppa.
Sõlmitud hankelepingu võib lõpetada usaldusväärsuse kaotuse tõttu
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.