Vabaühendusel on suurem aruandluskohustus kui eraisikul, aga see ilmtingimata ei tähenda, et annetusi koguv eraisik oleks ebausaldusväärne, rääkis MTÜ Slava Ukraini juht Anu Viltrop.
- Möödunud aasta suvest juhib MTÜ Slava Ukrainit Anu Viltrop Foto: Liis Treimann
Viltrop jagas Äripäeva raadios soovitusi, kuidas annetades ohukohti märgata. Ta ütles, et annetamisel tasub jägida, mille jaoks vabaühendus või inimene raha kogub. “Kas sa näed kodulehel, Facebooki lehel näiteks põhikirja, mis see põhikiri ütleb?” tõstatas Viltrop küsimuse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Johanna Maria Lehtme juhitud heategevusorganisatsiooni Slava Ukraini raamatupidamine oli pilla-palla ja nii mõnigi leping sõlmitud ausõna peale, aga kõige kõrvetavamatele küsimustele revisjon vastuseid ei otsinudki.
Bonnieri preemia seekordne jagamine näitab, et ole sa ühiskonna silmis kes tahes – kui sinu tegudes või sõnades on põhjust kahelda, siis toob uuriv ajakirjandus faktid päevavalgele ja laseb neil enda eest kõnelda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
2023. aasta Bonnieri preemia läks jagamisele Delfi Meedia ja ERRi ajakirjanike vahel.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.