Mullu Leedus tuulikuõnnetuse pärast pidid paljud Enefit Greeni tuulikud minema pausile ning see mõjutas börsiettevõtte tulemusi, rääkis Enefit Greeni juht Aavo Kärmas.
- Enefit Greeni juht Aavo Kärmas. Foto: Liis Treimann
“Hästi lihtsalt öeldes on iga toodetud megavatt-tund või gigavatt-tund meie jaoks äärmiselt oluline,” selgitas Kärmas Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “Puhub see tuul siis või ei puhu, aga meie peame olema alati valmis elektrit tootma.”
Ta rääkis, et mullu Leedus juhtunud õnnetuse pärast, kus Enefit Greeni tuulik murdus Akmene tuulepargis, lülitati sealsed tuulikud välja ning ettevõte pidi turu pealt elektrit ostma kõrgema hinnaga. See aga mõjutas ettevõtte tulemusi.
Kärmas ütles, et ettevõte on investoritega suheldes hästi aus ja läbipaistev ning tõdes, et kuigi nad ei saa mõjutada ettevõttena ilma, regulatsioone ja elektri hinda, siis tuulikute töövõimekus on ikkagi enda teha.
Enefit Greeni puhaskasum vähenes eelmine aasta 49 protsenti, 55,8 miljoni euroni. Ettevõte maksab 2023. aasta eest aktsionäridele dividendidena 27,7 miljonit eurot ehk 0,105 eurot aktsia kohta. See teeb dividenditootluseks praegu aktsia hinna juures 3,01 protsenti. Eelmisel aastal maksis ettevõte dividendidena välja 0,208 eurot aktsia kohta.
Lisaks rääkis Kärmas põhjalikumalt Enefit Greeni tulemustest, oma konkurendist Ignitisest ja sellest, mida teeb elektri hind kümne aasta pärast.
Aavo Kärmasega vestles Indrek Mäe.
Enefit Greeni murdunud tuulik maksis aktsionärile osa dividendist
Seotud lood
Pool kasumist makstakse dividendideks
Enefit Green teenis kasumit ligi poole võrra vähem nii viimases kvartalis kui ka möödunud aastal. Sellegipoolest maksab ettevõte pool kasumist dividendidena välja.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.