Legendaarsete ja skandaalsete ehitusfirmade Facio, Riito ja Eviko tegelasi seob üks ja sama käekiri ning ärimudel, mis paljude pahameelest hoolimata paistab töötavat juba aastakümneid, arutlesid ajakirjanikud uuriva ajakirjanduse saates “Luubi all”.
- Skandaalidega seotud ettevõtja Toomas Tromp on ajakirjanikega suhtlemisel olnud viimastel aastatel pigem sõjakas. Foto: Andras Kralla
Seekordses saates võtsime lähema vaatluse alla skandaalse ehituspundi eesotsas ettevõtja Toomas Trompiga. Arutasime, mille poolest on ettevõtted Facio, Riito ja Eviko jäänud ajakirjanduse luubi alla ja mis neid ettevõtteid ja nende võtmetegelasi omavahel seob. Meenutasime, kuidas Facio nimi oli segatud kunagise RKASi juhi Tiit Ottise atendaadikatsesse ning mil viisil on tegus ekspoliitik Villu Reiljan olnud seotud Riitoga.
Samuti rääkisime, mis võiks oodata ees Eviko ettevõtete võrgustiku võlausaldajaid praegu ning mis võiks aidata selle vastu, et värvikad ja varem ehituskelmuse kahtlusega ettevõtjad oma tööd jätkata ei saaks.
Saate teises osas rääkisime aga Venemaast ja ettevõtetest, kes teevad või paistavad tegevat Venemaaga äri.
Saates osalesid Koit Brinkmann, Kristjan Kurg ja Kristel Härma. Juttu juhtis Pille Ivask.
Luubi all: skandaalset ehituspunti seovad maksmata arved, pankrotid ja sullerdamiskahtlused
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehingud toimusid nõks enne pankrotti
Kui poolikute objektidega jäänud ehitusfirma Eviko viimased kliendid oma sadu tuhandeid eurosid nõudma hakkasid, oli viimane raha ettevõttest juba vehkat teinud.
Kohus kuulutas märtsi keskel välja Eviko ehitusprojektidega tegelenud Verde Ehituskonsult OÜ pankroti. Firma juhatuse liikmeks sai veebruaris röövmõrva eest kaheksa aastat vangis istunud Kalev Nergi.
Harju maakohus kuulutas eile välja Eviko Ehitus OÜ pankroti, ettevõttel on võlgu mitme miljoni euro jagu.
Tartu maakohus kuulutas reedel välja Eviko pankroti, ehitusfirma vastu oli nõudeid ainuüksi saneerimiskava järgi 4,2 miljoni euro ulatuses.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.