ESG pole surnud. Me lihtsalt räägime sellest vales järjekorras ja vale nimega, kirjutab puhastusteenuse ettevõtte SOL Baltics tegevjuht Rinel Pius.

- “Kui juhtimine on aus ja vastutustundlik ning inimestega päriselt tegeletakse, siis keskkonnahoid ei ole probleem. See on tagajärg,“ kirjutab SOL Balticsi juht Rinel Pius. Foto: Raul Mee
Aasta alguses kutsuti mind ühe ettevõtte juhtide arenduspäevale rääkima ESGst ja sellest, kuidas me SOLis kestlikkusega tegeleme. Ma polnud veel soojendustki lõpetanud, kui keegi esireast kuulutas kõva häälega, et kogu see ESG teema on täielik mõttetus.
Mina rääkisin kestlikkusest kui mõtteviisist, tema vastas raportite ja reeglite painest. Kui kinnitasin, et raportite virvarr on tõesti paras katastroof, aga see ei tähenda, et me ei võiks tegutseda kestlike põhimõtete järgi, muutus kriitika juba isiklikuks – olin tema sõnul ajupestud ja pimedusega löödud. Lõpuks leppisime siiski sõbralikult kokku, et kumbki oma arvamusest ei loobu. Ja võib-olla ongi see kõige kestlikum viis arutelust väljuda.
Äripäeva teemaveeb
Kestlikkusuudised küsis arvamusliidritelt,
milliseks peaks ESG muutuma ja kuidas suhtuda ELi kobarettepanekutesse ehk omnibus-paketti?ESG teema ümber keerlev kuumus on olnud valdavalt negatiivne. Mingil põhjusel on ESG esimeseks sünonüümiks saanud raporteerimine. Räägitakse, kui keeruline, kallis ja väheväärtuslik see kõik on.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praktikale peale vaadates pole ime, et kolmetäheline lühend ESG tekitab ettevõtjates negatiivseid tundeid. Suuname fookuse taas innovatsioonile, kestlikule kasumlikule tehnoloogiale ja äriarendusele – sellele, mis vähemalt algselt pidi olema ka ESG aruandluse eesmärk, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Julgeoleku ja kestlikkuse ühes lauses vastandamine on võrdne iseendale jalga tulistamisega, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Suvehooaja lähenedes valmistuvad paljud Eesti ettevõtted suuremaks töökoormuseks. Rohkem kliente, rohkem tellimusi, rohkem liikumist. On täiesti loogiline, et sellega koos kasvab ka vajadus lisatööjõu järele – olgu selleks abikäed köögis, leti taga, ladudes või suurüritustel. CVKeskus.ee tööportaal aitab igal aastal sadadel tööandjatel hooajaks sobivaid inimesi leida. Aga tõeliselt edukad on need, kes ei otsi lihtsalt käsi appi, vaid näevad hooajatöös pikemat mängu.