Tööstusseadmete kolimine võib omal käel osutuda tõeliseks peavaluks. Kolides tekitavad eriti probleeme seadmed, mille manuaal on ajaga kaduma läinud. Ka võib mõnel juhul lahtiseks jääda sadu juhtmeotsi, jagab Äripäeva raadio saates kogemusi suurseadmete kolimisele spetsialiseerunud BBT.
- BBT pakub ettevõtetele tööstuslike seadmete paigaldus- ja kolimisteenust.
BBT juhi Raavo Kanguri sõnul on iga suurte seadmete kolimine eriline ja kahte samasugust kogemust ei ole. “Kõik algab sellest, kas meid ootavad ees täiesti uued tühjad ruumid või peame kolima toimivatesse tootmisruumidesse, kus inimesed sees töötavad,“ selgitas Kangur. „Kuigi esimesed küsimused, mida klientidele esitame, on hoopis: mis on tähtajad ja millised on tingimused?“
Põhiraskuseks kolimisel on just läbipääsuteed, sest tihti on aastate jooksul siseruume ümber ehitatud ja harvad pole juhud, kui vaheseinu tuleb maha lõhkuda.
Kuula saatest, miks vaatamata sellele, et kliendid joonistavad seadmete uued asupaigad täpselt paberitele, võivad ees oodata üllatused ning mida teeks BBT klient Reimax Electronics täna kolimist ette valmistades teistmoodi. Firma tegevjuht Urmo Sisask jagab kogemust käesoleva aasta algusest. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Kümnetonnine seade vajab kolimisel õrna käsitlemist
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.