Riigiettevõttele Metrosertile on riigileearve strateegias ette nähtud 16 miljonit eurot rakendusuuringute tegemiseks, millest osa panustatakse droonide ja isejuhtivate sõidukite tootmisse, rääkis ettevõtte juht Aigar Vaigu.
- Metroserti juht Aigar Vaigu. Foto: Raul Mee
Metrosert aitab rakendusuuringutega Eesti droonitootjaid uute tehnoloogiate või seadmete kontrollimise ja testimisega, ütles Vaigu Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Ta lisas, et rakendusuuringud on veel algusjärgus, kuid tulemusi võiks näha kas aasta lõpus või järgmise aasta keskel.
Riigilt saadud 16 miljonit peab Metrosert Eesti ettevõtetesse investeerima. Need investeerimisotsused aga ei tule kergelt, sõnas Vaigu.
Rakendusuuringute investeeringuid tehakse ka terviseandmete, biorafineerimise, isejuhtivate sõidukite, droonide ja vesinikutehnoloogia valdkonnas.
Lisaks rääkis Vaigu, kuidas Metrosert aitab ettevõtetel majanduslanguses toime tulla ning kuidas teadusfirmal endal läheb.
Aigar Vaiguga rääkis Lauri Leet.
Teadusfirma aitab riigi investeeringutega toota täpsemaid droone
Seotud lood
Lõviosa Eesti ettevõtete inseneride töökohtadest võib jääda lähiaastail täitmata ja see tähendab pidurit nii ettevõtete arengule, loomata jäänud töökohti ning laekumata maksutulu. Inseneride kriisi tuleb lahendada nii klassiruumides, poliitikas kui koduseinte vahel.
Saates "Tööstusuudised eetris" on juttu Metroserti juurde loodud rakendusuuringute keskusest ja tulevikust. Räägime, millised on fookusvaldkonnad ja milliste arendusmõtetega võib keskuse poole pöörduda.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.