Eriti keeruline on metsatööstuse sektoril, kus aastane müügitulu vähenes mullu viiendiku võrra ning koondkasum kahanes 41 protsenti, rääkis Infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv.
- Metsatöösturite teenistus on kiduraks jäänud. Foto: Liis Treimann
Metsatööstust mõjutas seejuures nii hinnatõus ja nõudluse langus kui ka poliitiline ebakindlus, kuna veniv kliimaseadus hoiab ettevõtjad tulevikus suhtes teadmatuses, rääkis Kõiv Infopanga värskeid konkurentsiraporteid tutvustades.
Ta lisas, et kuigi teid ja platse ehitavate firmade müügitulu ja koondkasum kasvasid, siis käive kerkis vaid 2,8 protsenti ja kasumi kasv jaotub sektoris väga ebaühtlaselt.
Samas selgus küsitlusest, et juhid on tuleviku suhtes mitmes sektoris ja mitmete näitajate osas juba varasemast optimistlikumad. Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus tutvustas Kõiv pikemalt taristuehituse, metsatööstuse ja mööblimüüjate olukorda ja ootusi.
Küsis Mai Kroonmäe.
Taristuehitajatel ja metsatöösturitel läheb endiselt halvasti, kuid optimism kasvab
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vaata, kes juulis koondasid
Juulis kasvas registreeritud töötus veidi, kuid jätkus trend, kus tänavune aasta kordab eelmise aasta töötuse mustrit.
Eesti majandus on hakanud aeglaselt kasvama, ent taastumisprotsess saab olema pikk ja vaevaline, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Loodan, et majandus- ja tööstusminister ka tegelikult kuulab ettevõtjate muresid ja mõtleb kaasa, kuidas aidata, kirjutab Raumedic Estonia juht Emöke Sogenbits uut koalitsioonilepet kommenteerides.
Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina usub, et Eesti majandus hakkab tasapisi jälle ülesmäge liikuma, kuid teekond tuleb raske.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.