Aasta tagasi otsustas Stora Enso sulgeda Näpi Saeveski, mis oli piirkonna üks suuremaid tööandjaid. See sulgemine toimus aga valutult ja suuri sotsiaalseid probleeme piirkonnas ei tekitanud.
- Stora Ensole kuulunud Näpi saeveskis töö lõpetamine oli üks esimesi suurkoondamisi kontsernis. Foto: Stora Enso
Aastaid puidutööstuses tippjuhina töötanud ning praegu erinevaid ettevõtteid nõustava Erkki Ehandi sõnul toimus suurkoondamine pea märkamatult, sest Lääne-Virumaa majandust iseloomustab mitmekesisus. Seetõttu leiavad tööta jäänud inimesed kiiresti uue rakenduse.
Saates „Virupärane ettevõtlus“ räägib Erkki Ehand mitmetest Lääne-Virumaal käivitatud projektidest, mis realiseerudes annavad maakonna ettevõtluse arengule täiendava tõuke. Nendeks on näiteks Rakvere kesklinna plaanitavad uued investeeringud, mille maht on üle 50 miljoni euro; uute tööstusparkide rajamine erinevatesse omavalitsustesse; Kunda arendamine kuurort- ja sadamalinnaks; kaitsetööstuse investeeringud Tapale jm.
Saadet “Virupärane ettevõtlus” toetab Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ning saate valmimist kaasrahastavad Euroopa Liit ja Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeede. Suure tööstuse sulgemine toimus valutult
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tegime selle investeeringu, sest oleme kasvukursil ning ka puidusektor tervikuna lähiaastatel kasvab, ütles Puidukoja tegevjuht Eveli Opmann saates “Virupärane ettevõtlus”.
Stora Enso Eesti müügitulu 2023. aastal võrreldes varasema aastaga küll vähenes, kuid puhaskasum suurenes, seda peamiselt tütarettevõtetelt saadud dividendide ja muude äritulude tõttu, selgub ettevõtte eelmise aasta majandusaruandest.
Tootmine kasvab poole võrra
Viljandimaal tegutsev höövelpuidutootja Puidukoda ostis Rakvere lähedal asuva Näpi saeveski, mille Stora Enso tänavu sulges. Uus omanik loodab investeeringuga oma tootmismahtu poole võrra suurendada.
Soome metsatööstuskontsern Stora Enso teatas börsile, et sulgeb Lääne-Virumaal Näpi saeveski, millega kaotab töö ligi sada inimest.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.