Investeeringuna käsitletavad väärtusfotod on hakanud rohkem leidma kõlapinda, kuid neid on keerulisem osta ja müüa kui maale, ütlesid SEB jaepanga kogumise, investeerimise ja pensionivaldkonna juht Elisabet Visnapuu ja Fotografiska näituste juht Maarja Loorents.
- Fotokunsti saab käsitleda ka kui investeeringut, kuid kindlatele kriteeriumidele vastates. Fotol fotograaf Juhan Kuusi näitus 2016. aastast. Foto: Raul Mee
Loorents rõhutas, et väärtusfoto puhul on kindlasti oluline, et pilt oleks signeeritud.
Visnapuu lisas, et ka fotokunsti puhul kehtib investeerimise üks põhitõdesid hajutamine. Tema soovitab hajutada ühest küljest mitme fotoga, aga samal ajal ka teiste varaklassidega, kas või näiteks maalidega.
Maarja Loorentsit ja Elisabet Visnapuud intervjueeris Lauri Leet.
Asjatundjad avasid, kuidas näha fotos investeeringut
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.